fbpx
Bez kategorii

Ferrari Portofino w nowym pakiecie od Novitec


Moc? To zawsze was interesuje i tutaj nie ma zawodu. w fabrycznych 591 KM udało się znaleźć dodatkowe 83 KM i mamy ich teraz 674!

Jak to u Novitec’a bywa oprócz funkcji stylistyczny, nowy zestaw aero został zaprojektowany w tunelu aerodynamicznym i nowe elementy mają przypisane konkretne funkcje poza tymi wizualnymi oczywiście. Zupełnie nowe, albo przeprojektowane deflektory powietrza, nowe wloty na błotnikach czy nawet modyfikacje kształtu lusterek. To wszystko ma jeden cel poprawić aerodynamikę.

Oczywiście Novitec daje nam wybór czy felgi w rozmiarze 21
to za mało i chcemy mieć 22″ czy jednak „te mniejsze” będą OK., oczywiście na obu wariantach mamy Pirellki. BY auto jeszcze lepiej się prowadziło nadwozie obniżono o kolejne 35mm! Jest nisko, naprawdę! Z tyłu, też cała masa zmian, włókna węglowego i lotek.

Seryjne 3,9 litrowe V8 legitymowało się mocą 591KM i 760Nm, ale tuner wydobył z tego silnika dodatkowe 83 KM i 91 Nm. Daje to moc całkowitą na poziomie 674 KM i 851 Nm, co jest wystarczające by sprint do 100 kmh wynosił 3,2 sekundy, prędkość maksymalna 325 kmh.

Źródło: Novitec

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.