fbpx
Bez kategorii

Ferrari 488 Pista Spider ujawnione na Pebble Beach w Kaliforni

Ferrari, tak jak Ferrari słynie z szybkości na drodze, ale tak samo szybko zaskakuje nas z nowymi modelami, w ciągu zaledwie pięciu miesięcy, pokazało nam nowe Ferrari 488 Pista na tegorocznym Geneva Motor Show. A teraz Ferrari upubliczniło swój najnowszy wariant Special Series czyli Ferrari 488 Pista Spider.

Podobnie jak coupe Pista, Ferrari Pista Spider jest napędzany przez naprawdę dobry 3,9-litrowy silnik V8 z podwójnym turbo, zapewniający 711 KM i 770 Nm momentu. Taka konfiguracja napędu pozwala spiderowi osiągnąć pierwsza setkę w 2,85 sekundy, dokładnie tak samo jak wersja coupe.Jeśli masz  wystarczająco dużo miejsca, samochód może osiągnąć prędkość 200 km/h) ze startu zatrzymanego już w 8 sekund to o 0,4 sekundy wolniej niż coupe. Prędkości maksymalną producent ograniczył na 340 km/h.

Ferrari prezentując model 488 Pista Spider podał też wagę to zaledwie 1377 kg na sucho ale to i tak około 91 kg więcej niż coupe. Cześciowo jest to spowodowane unikalnym opatentowanym przez Ferrari systemem składania dachu nazwanym RHT.

Ferrari twierdzi, że jest to 50-ty kabriolet w historii firmy a podobnie jak 458 Speciale Aperta, jest odróżniany od hardtopa dzięki unikatowej kolorystyce. W  Pebble Beach zaprezentowane w eleganckim biały kolorze z centralnie biegnącym granatowym pasem .

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.