fbpx
Bez kategorii

Dubai Motor Show: McLaren 720S Black And Gold

McLaren Special Operations (MSO) miał za zadanie zbudować jedyną w swoim rodzaju wersję 720S Coupe dla specjalnego klienta, który chciał, aby jego McLaren był naprawdę wyjątkowy. Supersamochód z Woking ma pomalowano eleganckim czarnym lakierem z satynowym wykończeniem, a wszystko spoczywa na złotych felgach. Kolejnym złotym akcentem jest 24-karatowa złota pokrywa silnika i tylny spoiler ze złotymi elementami, pozwalający wyróżnić się na tle innych “pospolitych” 720’tek.

Tylne skrzydło zawiera cytat Bruce’a McLaren’a który wymagał dodatkowych 30 godzin pracy, poświęconych na wykończenie elementu. Wspomniany cytat został zamówiony przez właściciela samochodu i pochodzi on z autobiografii “From the Cockpit” Bruce’a McLarena, opublikowanej w 1964 roku:

“Robienie czegoś dobrego jest tak warte, że umrzeć, próbując to zrobić lepiej, nie może być ryzykowne. Byłoby marnowaniem życia, aby nie robić nic z własną zdolnością, ponieważ czuję, że życie mierzy się osiągnięciem, nie w samych latach. ”

Dodatkowe 90 godzin było niezbędnych do wykonania wszystkich innych modyfikacji np. złotych manetek zmiany biegów czy pozostałych elementów wykończenia wnętrza. Oprócz złotych dodatków, właściciel również chciał wielu innych ulepszeń. Należy do nich cała masa elementów wykonanych z włókna węglowego, takich jak przedni splitter, wloty powietrza, dach, tylny zderzak i dyfuzor. Nawet lusterka drzwi i pokrywa silnika otrzymały obróbkę włókna węglowego, podobnie jak tylny mostek lotniczy.

Unikatowy McLaren będzie można oglądać na Salonie Samochodowym 2017 Dubai Show do soboty, 18 listopada, a zaraz potem jego prawowity właściciel w końcu będzie mógł go zabrać do jego nowego domu.

 

Źródło: McLaren

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.