Menu

Doge Demon czy McLaren 720S – kto wygra pojedynek Tytanów?

McLaren 720S i Demon Dodge Challenger to  zdecydowanie jedne z najszybszych samochodów na świecie. Każda z nich dysponuje mocą ponad 700 koni mechanicznych które za pośrednictwem automatycznych (dwu sprzęgłowych) przekładni ląduje na tylnych kołach. Takie połączenie gwarantuje sprintem do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund!

Jak zwykle niezastąpiona ekipa z DragTimes postanowiła  przetestować dwóch zawodników wagi ciężkiej McLarena 720S oraz Demonem Dodge Challengera. Na papierze oba auta prezentują się bardzo podobnie, Demon doprawdy do 100 km/h jest szybszy o 0,6 sekundy ponieważ potrzebuje na to 2,3 sek. a McLaren 2,9 sek.. Później szala przechyla się korzyść Brytyjczyka ponieważ osiąga on 326 km/h vs błacho wyglądającym amerykańskim 270 km/h.

Pytanie brzmi, kto wygrywa? Za pierwszym razem McLaren wygrywa ze znaczną przewagą – mimo małej mocy, lekki supersamochód zdominowany mimo mniejszej mocy daje radę. Drugi bieg jest bardziej wyrównany. Demon skacze przed McLarenem ale nie na długo ponieważ nawet przy ponad 800 KM i 1.941 kilogramach wagi samochód nie moze podskoczyć do McLarena ważącego jedynie 1.311 kilogramów.

 

Źródło: DragTimes / YouTube