Menu

Czy jesteśmy skazani na Niemców? Ceny Lexusa RC F [USA]

Szukałem, sprawdzałem, ale nie znalazłem nigdzie sensownych danych więc opowiem Wam na przykładzie zza wielkiej wody i ich cenach bez podatków. Czemu Lexus? Niemiecka wielka Trójca: M, AMG i RS jest bezkonkurencyjna. Natomiast jeżeli ktoś lubi oryginalność, chce być inny, a nie taki jak wszyscy szuka czegoś więcej to trafia do Japonii.

Jak już ustabilizujemy serce, głowę i ochłoniemy z emocji, możemy przejść do aspektu finansowego. Bądźmy szczerzy 90% z nas nie wykorzystuje potencjału swojego auta w 100% zwłaszcza jak pod prawą nogą mamy 400+. Więc czy Lexus jest o dziesiąte sekundy wolniejszy, albo nie ma stałego napędu na koła czy skrzynia nie równa się z DCT od BMW to nie ma znaczenia. Znaczenie ma to jak się czujesz w tym aucie, jak ono wygląda i jak TY W NIM wyglądasz. To jest ważne na codzie, a nie te milisekundy.

Czy zapłaciłbyś 96.650 $ czyli około 450.000 za najbardziej hardkorowego Lexa RC F w wersji Track? Musisz brać pod uwagę, że „zwykły” RC F jest niemal 30.000 dolków tańszy, a tych zmian nie poczujemy poza torem. Pytanie brzmi czy warto? Ja jestem freak’iem i uważam, że tak 🙂 – nie zawsze głowa musi dyktować warunki.

Teraz czas poopowiadać o samochodzie. W 2020 r. RC F otrzyma kilka znaczących zmian:

# Przeprojektowane reflektory ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej,

# Odświeżony grill ze slitterem

# Pod maska to co najpiękniejsze V8 N/A i 5 litrów pojemności oraz 472 KM i 535 Nm.

W wersji Track Edition silnik jest ten sam, ale waga spadła o 80kg dzięki wykorzystaniu włókna węglowego na masce i dachu. Dodatkowo mamy wielkie skrzydło, nowe 19″ kute felgi BBS i ceramiczny układ hamulcowy. Zwieńczeniem tego jest LC który pozwala osiągnąć 100 w 3,96 sekundy!

Źródło: Lexus