fbpx
Bez kategorii

Czas na uzupełnienie kolekcji w garażu – Lexus LFA Nürburgring Edition

Tytuł przewrotny bo kierowany dla wytrawnych i majętnych kolekcjonerów samochodów. 19 stycznia 2019 podczas aukcji Barrett-Jackson w Scottsdale /USA jednym ze sprzedawacnyh aut będzie Lexus LFA Nürburgring Edition – prawdziwy unikat!

Jest to jedna z zaledwie 50 egzemplarzy LFA Nürburgring użytkowany przez jednego kierownika , nie bity i jeżdzony tylko na torze  serio ten egzemplarz ma przebieg 885 mil czyli 1500 km. Historycznie opracowanie oryginalnej koncepcji LFA rozpoczęło się na początku 2000 roku, a ostatni samochód, wyposażony w pakiet Nürburgring, został wyprodukowany w 2012 roku.  Ta edycja znana jest z większej mocy i skrzyni biegów z szybszymi zmianami.

Sercem tego potwora jest 4,8-litrowa V10 o mocy 562 KM, sprzężona z sześciobiegową skrzynię  sekwencyjną. Japońscy inżynierowie zestroili cały zestaw tak aby pierwszą setkę osiągał po 3,6 sekundy. Dla amatorów japońskich supersamochodów warto dodać że ta V10 wkręca sie na 9000 obrotów na minutę w czasie 0,6 sekundy.

Cena to … wielka zagadka ponieważ jest to jeden z ostatnich wyprodukowanych egzemplarzy w 2012 jego nabywca zapłacił co najmnie 445 000 dolarów obstawiam że podczas aukcji pęknie mityczny milion $

link do aukcji

https://www.barrett-jackson.com/Events/Event/Details/2012-LEXUS-LFA-NÜRBURGRING-EDITION-222240

źródło zdjęć: Berrett Jackson

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.