Menu

ciekawostka od Lexusa – monitory zamiast lusterek w japońskim ES

Koniec tradycyjnych lusterek teraz wkracza do gry technologia, Lexus zapowiedział wprowadzenie pierwszych na świecie cyfrowych monitorów bocznych w nowym ES-ie.

Małe zewnętrzne kamery na przednich drzwiach według Lexusa zapewnią kierowcom wyraźniejszy widok na okolicę pojazdu. Kamery w cyfrowych monitorach bocznych przesyłają obrazy na 5-calowe monitory, Zaletą cyfrowych monitorów bocznych w porównaniu z ich konwencjonalnymi odpowiednikami jest to, że są one tak ukształtowane, aby wytrzymać nagromadzenie kropel deszczu i śniegu, pozostawiając niezmienny widok kierowcy.

System automatycznie zwiększa odpowiedni obszar – w lewo, w prawo lub w tył – po włączeniu kierunkowskazów lub po przestawieniu przekładni na bieg wsteczny. Widok obszarów wokół samochodu może być ręcznie zwiększany przez kierowcę, aby uzyskać pełną peryferyjną świadomość obszaru wokół pojazdu.

Monitory Digital Side-View zadebiutują na nowym ES, który wejdzie do sprzedaży pod koniec października i będzie dostępne tylko w Japonii.

Nie wiem jak Wy ale ja to kupuje szczególnie i czekam na wprowadzenie w SUV-ach które generują duże szumy z okolic lusterek.