News

Chevrolet Corvette Z06 wolnossące V8 i 670 KM

Wszędzie słyszysz Tesla, Tesla, Tesla rekordy wyceny i kapitalizacji na giełdzie ale amerykańska motoryzacja to też klasyczna benzyna i tu wjeżdża ikona amerykańskiej motoryzacji Corvette.
Chevrolet Corvette Z06 to najmocniejsza obecnie wersja która niebawem trafi do sprzedaży wyposażona w wolnossący silnik V8 o mocy 670 KM jak piszą w materiałach inżynierowie przez dwa lata dopracowywali dźwięk jej silnika.
Oznacznie Z06 w słowniku Chevroleta oznacza wersję zarówno na ulice, jak i do użytku na torze. Nazwa ma swoje korzenie od kodu opcji oznaczającej „pakiet torowy” Corvette z roku 1963. Obejmował on twardsze zawieszenie, wydajniejsze hamulce i zwiększony bak paliwa.
Dziś Corevette Z06 ma mniejszy silnik tylko 5,5 litra ale według zapewnień wskazówka obrotomierza ma docierać do liczby 8600 RPM to będzie uczta dla uszu.
Dla fanów marki nie może zabraknąć pakietu Z07 obejmuje on hamulce węglowo-ceramiczne, zmodyfikowane ustawienia zawieszenia, opony Michelin Cup 2 R ZP i karbonowy spojler gwarantujący rekordowy docisk przy wysokich prędkościach.
A teraz najnowsze plotki jeden z dealerów w USA ujawnił że ze względu na sytuacje na świecie i moce produkcyjne czas oczekiwania na nową Corvette może wydłużyć się do 3-4 lat !!! chcesz to sprawdzić złóż zamówienie już 2 listopada wpłać zaliczkę i czekaj.

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.