fbpx
Bez kategorii

Carbon Porn: Koenigsegg Regera i jego nagie włókno!

Motoryzacyjna nagość w najlepszym wydaniu.
Tak w ramach wprowadzenia: Koenigsegg Regera pokazany jako koncept na Salonie Samochodowym w Genewie w 2015 r., Regera (szwedzka nazwa “to Reign”) zadebiutowała rok później na tej samej imprezie w Szwajcarii.

Lipiec 2018 roku, Ragera przyłapana na Szwedzkiej stacji benzynowej w Ęngelholm. Samochód zapewne przechodzi pewne modyfikacje ponieważ jego nadwozie jest pozbawione lakieru, a dzięki temu widzimy to co w nim najpiękniejsze. Czyli wielkie pokłady nagiego włókna węglowego, oprócz lakieru brakuje zderzaka, a układ wydechowy też nie wygląda na docelowy.

Dźwięk dostarczony jest poprzez skomplikowany napęd hybrydowy to coś niespotykanego, ale biorąc pod uwagę, że powstanie ich tylko 80 sztuk to raczej się nie zmieni.  Hipercar marque  twierdzi, że powstanie dodatkowa pula z myślą o rynkach z kierownicą z prawej strony, takich jak Australia, Nowa Zelandia czy Wielka Brytania.

Pamiętajmy, że Regera ma to, co Koenigsegg nazywa “pierwszym na świecie, składanym, aktywnym, montowanym na górze tylnym skrzydłem”, ale nie jest to widoczne w tym filmie, ponieważ pozostaje ukryte podczas niskich prędkości, aby pojazd wyglądał bardziej elegancko (misja spełniona). 

Video: theofficespotter / Instagram

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=UyLuTOa7Vws[/embedyt]

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.