Menu

Bugatti La Voiture Noire czyli odrodzenie modelu Atlantic

Poznaj jedyne w swoim rodzaju Bugatti La Voiture Noire, powstało by oddać hołd autu stworzonemu przez samego Jeana Bugatti – Bgatti Atlantic, które zaginęło podczas II wojny światowej. Producenta z Molsheim chwali się, że ich najnowsze dzieło jest to najdroższe nowe auto jakie kiedykolwiek zostało sprzedane. Ile? 11 milionów euro  przed opodatkowaniem, czyli po wszystkim tak jak pisałem wczoraj na insta uzbieraliśmy jakieś 75.000.000 PLN więc chyba powinniśmy wierzyć PRowcom z Bugatti.

W La Voiture Noire znajdziemy ręcznie wykonaną karbonową masę, nawiązuje do najnowszych samochodów marki Bugatti, takich jak Divo, czy Chiron. Pod maską znajdziemy ten sam czterotysięczny silnik W16 o pojemności 8 litrów, 1500 KM i 1600 Nm momentu obrotowego, jak Chiron, Chiron Sport i Divo.

Prawda jest taka, że istnieje tylko jedna marka, która może zaprojektować sześć końcówek układu wydechowego i nie wygląda to wieśniacko. LEDowa listwa sprawia wrażenie, że auto wydaje się jeszcze szerszy niż jest, a pod nim znajduje się podświetlany „Bugatti” na wypadek, gdybyś nie wiedział, na co patrzysz. Co dziwne, firma nie pokazała wnętrza samochodu podczas premiery w Genewie, ani nie pokazała go w oficjalnych materiałach promocyjnych.

Źródło: Bugatti