fbpx
Bez kategorii

BMW zbudowało replikę toru Monza na środku pustyni!

Słynny włoski tor wyścigowy został wiernie odtworzony pod każdym względem, ale z jedną różnicą zamiast asfaltu, nawierzchnia była z piasku.
Nie jest tajemnicą, że producenci samochodów poświęcają dużo czasu i pieniędzy, próbując przekonać ludzi, że ich SUV-y są zdolne do jazdy w terenie. BMW postanowiło pokazać swoim klientom na co stać nowe X5 kiedy asfalt zamienia się w piasek,  by tego dokonać dosłownie zamienili asfalt na piasek, przy okazji odtwarzając legendarny tor wyścigowy Monza na środku  Sahary (Maroko).

Oczywiście zdjęcia na jakich bazuje pochodzą z ich komunikatu prasowego, było ich 47 ale wybrałem to co najfajniejsze! Zespół składający się z 50 osób spędził dwa tygodnie na badaniu, pomiarze oraz ostatecznym budowaniu trasy, wiernie odwzorowując w skali 1 do 1 zakręty legendarnego toru.  Po co tyle kłopotów? To dobre pytanie, zapewne by wszystkim przypomnieć, że BMW nie zbuduje Sport Utility Vehicle, Sports Activity Vehicle, czyli tak chyba to samo, ale ze sportowymi aspiracjami na drodze jak i poza nią. Zapewne właśnie z tego powodu BMW twierdzi, że jazda na piaszczystej replice Monzy jest równie ekscytująca jak jazda na prawdziwym torze asfaltowym.

Swoją drogą wygląda na to, że nowe X5 całkiem nieźle radzi sobie na piaszczystych pagórkach. Zwłaszcza, że przedstawione modele są z pakietem xOffroad.

Źródło: BMW

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=XBOt8LYcdk8[/embedyt]

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.