Menu

BMW M2 Competition czyli 410 KM – oficjalne materiały

BMW M2 Competition ma przyćmić swój (podobno) doskonały pierwowzór w postaci „zwykłej” M2

Oficjalna premiera ma mieć miejsce podczas Salonu Samochodowego w Pekinie, natomiast niecałe dwa tygodnie wcześniej BMW Blog Slovenia ujawnił prawdopodobnie oficjalne zdjęcia i specyfikacje techniczne 

Pogłoski które już od jakiegoś czasu krążyły w kuluarach okazują się być prawdą, ponieważ M2 Competition rzeczywiście dostanie ten sam 3,0-litrowy sześciocylindrowy silnik biturbo od swojego większego brata, M4. W tej nowej specyfikacji sterownik silnika został przekonfigurowany i  jednostka napędowa generuje teraz 410 KM i 550 Nm. Dla przypomnienia, zwykłe M2 legitymuje się mocą 365 KM, więc zyskujemy 45 koni.

Przypuszcza się, ze sprint od 0 do 100km/h zajmuje 4,2 sekundy (z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów), czyli byłby o jedną dziesiątą sekundy szybszy od standardowej M2 wyposażonej w DCT.  Niestety nie ma żadnych przecieków odnośnie osiągów. Jeśli chodzi o zmiany wizualne są one na dosyć subtelnym poziomie.Wydaje się, że całkowicie czarne nerki mają bardziej kanciasty kształt, a przedni zderzak został zmodyfikowany tak, aby posiadał dodatkowe otwory w dolnym splitterze. Czarne lusterka boczne wydają się być pożyczone od M4 Coupe, a 19-calowe czarne koła wyglądają na zupełnie nowy model.

Wewnątrz fotele z przyciemnianymi siedzeniami pochodzą z M4 i mają podświetlane logo „M2”. Widoczny jest również czerwony przycisk start / stop, a przyciski M1 i M2 sugerują, że nowe M2 ma konfigurowalne ustawienia sterownika.

Targi motoryzacyjne w Pekinie rozpoczną się 25 kwietnia i wtedy spodziewamy się oficjalnego ujawnienia.

 

Source: BMW Blog Slovenia via BMW Blog