fbpx
Bez kategorii

BMW i jego zupełnie nowa seria 8

Wygląda na to, że zbliżamy się do oficjalnej premiery BMW serii 8. Widzieliśmy mnóstwo zdjęć szpiegowskich, interpretując to co na nich zobaczyliśmy wniosek może być jeden. Firma z Monachium wraca na rynek sportowych, luksusowych i niezwykłe szybkich coupe (wraca bo przecież mieli najlepsze #M1). Wygląda na to, że proces podkręcania temperatury się rozpoczął, na oficjalnym Twitterze BMW pojawił się niezwykły klip wideo z 8’mką w akcji – choć wciąż ubrana jest w maskowanie przedprodukcyjne, a na Fanpage’u oficjalne zdjęcia prototypu (także wyposażone w kamuflaż) oraz komunikat prasowy, że w zasadzie mówi, że rzeczy są na dobrej drodze do wydania “w 2018 roku”.

 

Tekst ze zdjęciem na Facebooku po prostu brzmi “Rzut oka na przyszłość, nowe BMW serii 8”, podczas gdy wideo pozwala usłyszeć wyraźny ryk V8 – moim zdaniem jest super.  Dużo nie wiemy, ale dzięki temu, że BMW aktywnie uczestniczy w mediach społecznościowych i publikuje komunikaty prasowe, bardzo oczekiwane BMW serii 8 może wkrótce stać się rzeczywistością.

 

Niestety nadal nie wiemy nic na temat mocy, ale 4,4-litrowe biturbo z M5 jest prawdopodobnie jedynym słusznym rozwiązaniem BMW w tym momencie. Jeśli firma będzie trzymała się nazewnictwa używanego w seriach 7, to 850i będzie posiadało V8 z 860i posiadając V12.

W każdym razie wygląda na to, że wkrótce się dowiemy.

Źródło: BMW na Facebooku

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.