fbpx
Bez kategorii

“Best of Benz” czyli powrót do przeszłości od Mercedesa

Nie miałem pojęcia, że Mercedes na swoim kanale wypuścił bardzo fajną serię pt. “Best of Benz”. W serii filmów pojawiają się “najbardziej zaskakujące czy zabawne fakty ze świata Mercedes-Benz.”

Pierwszy film nazywa się pięcioma najbardziej luksusowymi modelami w historii. Najnowszy film przedstawia pięć nieopowiedzianych historii ze znakomitej przeszłości.

Zanim postęp technologiczny pozwolił umieścić centra obliczeniowe na tylnych siedzenia mułów testowych, Mercedes był niezwykle kreatywny przy zbieraniu danych. Komputer znajdował się w drugim aucie (mercedes Benz 300) i wszystkie informacje były przekazywane za pomocą długiego kabla.

Każdy producent samochodów testuje swoje pojazdy w ekstremalnych warunkach pogodowych, narażając je na potężne mrozy jak  i ekstremalne upały. Mercedes testuje swoje modele w niezwykłym tunelu który jest w stanie nie tylko zamrozić przód auta, ale również lusterka boczne. Jak patrze na to przypomina mi się film “Pojutrze”, a Wam?

Mercedes był także pierwszym producentem samochodów, który przeprowadzał systematyczne testy zderzeniowe. Wszystko super, ale po co im byłą rakieta

W filmie poznamy historię niezwykłej koncepcyjnej maszyny zwanej Bionic, ale chyba nie możemy przypisać go do niczego z czym obecnie kojarzy się nam niemiecka marka?

Zobaczcie to sami! Naprawdę warto poświęcić kilka minut.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=bR-5_4DIMK4[/embedyt]

Source: Mercedes-Benz na YouTube

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.