fbpx
Bez kategorii

AUDI SQ7 od ABT czyli ponad 1000 Nm

“Holy Mother of the Diesel God: 1,038 Nm!”

Standardowe SQ7  TDI legitymujące się mocą 435 koni mechanicznych i momentem 900 niutonometrów, największe Audi jest najmocniejszym dieslem w segmencie SUV. Ten sam 4.0-litrowy silnik możemy znaleźć w  znacznie droższym Bentley’u Bentayga Diesel. Dział odpowiadający za performance w ABT nie był do końca zadowolony z wyjściowej mocy tego modelu i zdecydowały się nieco poprawić osiągi tego wysokoprężnego V8 wspieranego przez elektryczną sprężarkę. Dzięki ich pracy powstał niezwykle ciekawy zestaw ABT Power S i to właśnie dzięki niemu największy SUV Audi osiąga moc 520 KM (382 kW) i 1038 Nm.  Takie modyfikacje pozwoliły zmienić etgo kolosa w prawdziwy pocisk który pierwsza setkę osiąga po 4,6 sekundy, a przyśpieszać kończy na 250 km/h.
Natomiast to co dla Was znalazłem, nie jest zwykłym Audi SQ7 ulepszonym przez ABT, jest to jeden z dziesięciu limitowanych egzemplarzy – wszystkie stoją na kutych Vossen’ach i mają niebieską obwolutę. Charyzmatyczny Marchettino przedstawił  na swoim kanale YouTube jak wygląda ten smurf w rzeczywistości i jak zachowuje się na drodze mając do dyspozycji jeszcze więcej Nm niż seryjna wersja – kosmiczne 1038 Nm.

Niestety w przypadku silnika wysokoprężnego sportowe Q7 od ABT brzmi całkiem nieźle, ale trzeba pamiętać, że te wszystkie odczucia to zasługa generatora dźwięku :( O ile oznaczenie TDI zwykle jest równoznaczne z niskim zużyciem paliwa, nie ma tu miejsca. Podczas testu przeprowadzonego przez Marchettino, V8 zużywało średnio 20 litrów/100 km.

Konfigurację 420.000 PLN 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=Y5XejHIeu7E[/embedyt]

 

Wideo: Marchettino / YouTube

 

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.