Bez kategorii

Audi A8 nowe video

Nowy model A8  czwartej generacji jest pierwszym modelem zaprojektowanym pod kierownictwem Marc’a Lichte, który przejął kontrolę nad projektem Audi w końcówce 2013 roku .

Wielkość pojazdu nie zmienia się znacznie w porównaniu z obecnym modelem A8, chociaż wg nas przód wygląda na nieco dłuższy.

Podstawowa oferta silnikowa A8 oznacza jednostki V6 i V8. Ale do gamy silników ponownie zostanie wprowadzony  W12, w dalszym cyklu życia nowej A8 powinniśmy zobaczyć opcję hybrydowy plug-in, a może nawet opcję akumulatorowo-elektryczną. 
Będą też mnóstwo nowych technologii, które pomogą kierowcy. Na przykład nowy A8 będzie pierwszym Audi zdolnym obsługiwać niektóre sytuacje w trybie pełnego samodzielnego prowadzenia samochodu. Będzie on w stanie obsługiwać sytuacje parkowania, a także prowadzić auto w  ruchu z prędkością do 60 km/h dzięki nowej funkcji zwanej Traffic Jam Pilot.

Inne udoskonalenia powinny obejmować nowy system infotainment z kontrolą gestów, a także nowe technologie oświetleniowe, w tym ekologiczne wskaźniki LED w tylnych światełkach.

Samochód zostanie ujawniony w pełni w  dniu 11 lipca 2017 a dotrze do salonów na początku 2018 roku. 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=IgatuaBqdYo[/embedyt]

 

Ważne punkty w zamieszczonym video

00:10 Aktywne zawieszenie
00:42 Audi AI
00:43 Pojazd hybrydowy z aktywnym zawieszeniem
03:02 Dynamiczne sterowanie na wszystkie koła
04:41 Systemy wspomagania parkowania
05:23 Mały elektryczny pojazd hybrydowy (MHEV)
07:30 Audi AI pilot parkowania

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.