fbpx
Bez kategorii

Aston Martin Rapide AMR ma 580 KM + dużo carbonu

Aston Martin Rapide AMR dostał 580 KM i nadwozie z carbonu

Aston Martin za pośrednictwem swojego działu motorsportowego (AMR) stworzył ulepszoną, limitowaną wersję sedana Rapide. Który miał być szybką, czterodrzwiową Brytyjską alternatywą dla Porsche Panamera. Doprawdy limitowanej wersji powstanie tylko 210 sztuk, a ceny w USA będą zaczynać się od 240 000 USD, a dostawy rozpoczną się w czwartym kwartale 2018 roku.

# V12 N/A
# 580 KM
# 630 Nm
# 0-100 kmh w 4,2 sekundy
# V-Max 330kmh

Aby poradzić sobie ze wzrostem mocy, Aston otrzymał adaptacyjne amortyzatory, które AMRkę obniżają o 10 mm, hamulce zastąpił ceramiczny układ hamulcowy (sześciotłoczkowe zaciski z przodu i czterotłoczkowe)

Bazując na prototypie Rapide AMR z roku 2017, w wersji produkcyjnej zastosowano elementy z włókna węglowego na przednim splitterze, progach, spojlerze bagażnika i tylnym dyfuzorze, a w dolnych częściach przedniego zderzeka znajdziemy okrągłe diody LED. Z tyłu pojawiły się poczwórne końcówki układu wudechowego, a Aston obiecuje, że “zapewniają ochrypły dźwięk pasujący do znaczka AMR”. 
Zestaw kutych 21-calowych kół ma skomplikowany układ szprych w kształcie litery X i opony Michelin Super Sport.

Wewnątrz sedan ma środkową konsolę z włókna węglowego. Fotele mają tapicerkę z Alcantary, a klienci mogą wybierać między podświetleniem:
# AMR Lime 
# Galena Silver.

Jeżeli to za mało Aston oferuje wiele opcji personalizacji, ale dla tych najbardziej wymagających zaprasza do swojego działu Q – oni tworzą cuda z innej galaktyki!

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.