fbpx
Bez kategorii

Aston Martin do serwisu!

Okazuje się, że akcje serwisowe obejmują nie tylko właścicieli klasycznych samochodów, gdzie produkcja jest masowa ale także klientów drogich marek.

Aston Martin Warszawa powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że przeprowadzi taką akcje w sprzedanych na terenie Polski 
# DB9,
# DBS,
# Rapide,
# Virage,
# Vanquish

na szczęście to tylko aktualizacja softu ale wymogi formalne są trzeba ogłosić.

UOKiK wydał następujące oświadczenie:

Przedsiębiorca Aston Martin Warszawa, (AML Polska Sp. z o.o.), z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Aston Martin, modele DB9,DBS,Rapide,Virage i Vanquish, możliwy jest problem z blokadą położenia postojowego w 6-stopniowej automatycznej skrzyni biegów Touchtronic II. Przyczyną usterki jest błąd w komunikacji między oprogramowaniem modułu sterującego silnika (ECM) a modułem sterującym skrzyni biegów (TCM). W wyniku tego błędu zapadka postojowa skrzyni biegów może pozostać w pozycji niezałączonej, w następstwie czego zaparkowany pojazd może zacząć się toczyć. Problem ten może wystąpić, gdy spełnione są wszystkie poniższe warunki:

  • kluczyk zostaje wyjęty z włącznika zapłonu, gdy prędkość obrotowa silnika wynosi ponad 450 obr/min
  • kierowca nie wybrał położenia postojowego;
  • kierowca nie włączył hamulca postojowego;
  • pojazd nie jest zaparkowany na równym podłożu;
  • występuje błąd w komunikacji między modułem ECM a modułem TCM.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 33 pojazdy.

Przedsiębiorca zadeklarował, że samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone podczas wizyt w serwisie. Naprawa będzie polegała na wgraniu uaktualnionego oprogramowania modułu sterującego skrzyni biegów (TCM).

Informacji związanych z kampanią udziela Aston Martin Warszawa, (AML Polska Sp. z o.o.), adres: ul. Szyszkowa 35/37 Warszawa.

Znam osobiście 3 użytkowników dajcie znać reszcie 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.