Menu

Aston Martin DBS 59 – czyli świętujemy pierwsze Le Mans

Wiem, że nie jest najszybszy, używa technologii Mercedesa, ale nie przeszkadza to w tym bym do niego wzdychał…

Aston DBS 59 jest jubileuszową edycją stworzoną na cześć pierwszego zwycięstwa AMR w 24-godzinnym Le Mans. Z tej okazji zostanie wyprodukowane 24 egzemplarzy DBS Superleggera.

Czemu powstanie tylko (albo aż) 24 egzemplarzy? Każdy z nich reprezentuje każdą godzinę wyścigu.

Kolor nawiązuje do w/w zwycięskiego modelu DBR1 jest to perfekcyjny Aston Martin Racing Green. Dodatkowo elementy wykończone polerowanym włóknem węglowym i elementy wykończone w odcieniach brązu – tj. znaczek „Superleggera” na masce, specjalnie zaprojektowana przednia atrapa chłodnicy, zaciski hamulcowe i 21-calowe kute felgi. Na błotniku znajduje się również specjalna plakietka z numerem seryjnym modelu, a na lotce bagażnika znajdziemy naklejkę z numerem, nadwozi, silnika modelu DBR1, który wygrał Le Mans w 1959 r.

We wnętrzu czujemy klimat 59-tego roku, materiały są niemal identyczne jak w DBR1, a jest jeszcze więcej detali wykończonych w brązowym odcieniu. Całe wnętrze Brytyjskiego coupe wykończone jest skórą Obsidian Black i Chestnut Tan. Osłona przeciwsłoneczna z wyhaftowaną dokładną datą wyścigu, ma na celu świętować 323 okrążenia wyscigu.

Źródło: Aston Martin