fbpx
Bez kategorii

ABT, SEMA i to co mają najlepsze Audi RS5-R i SQ5 Widebody

Duże koła, więcej mocy i wszechobecny carbon to przepis na sukces dwóch już fabrycznie mocnych Audi.

To już dziś w Las Vegas rozpoczyna się SEMA, a doskonale znany tuner ABT na swoje stoisko zabrał dwa niezwykle wyraziste modele. To co rzuca się w oczy oczywiście poza kompletnymi pakietami aerodynamicznymi to koła mające 22″w SQ5 i 21″ w RS5 Coupe.

W SQ5 na peirwszy rzut oka widać szereg zmian. Przede wszystkim jest szerzej, a wręcz szeroko, poszerzone błotniki świetnie się komponują większym skrzydłem i zmienionym układem wydechowym, a w nim do wyboru kilka opcji końcówek: czarny chrom, włókno węglowe czy klasyczny jasny chrom.  Mocy też mamy więcej ponieważ 3.0 litrowe V6 obecnie produkuje 420 KM i 550 Nm.

Teraz czas na RS5-R warto dodać, że powstało ich tylko 50 sztuk, a na stoisku trafił nam się najlepszy config wykończony w Nardo Grey. Nowością ABT dla RS5 są sprężyny zawieszenia o regulowanej wysokości i aktywne drążki stabilizujące. Pomijam pakiet aero bo jego trudno zauważyć i nie jest to nic nowego. Podobnie jak SQ5, RS5 Coupe od ABT zapewnia nam znacznie więcej mocy w porównaniu ze standardowym modelem. Jego 2,9-litrowy silnik V6 z turbodoładowaniem został zmodyfikowany, aby odblokować mięsiste 503 KM i 601 Nm – co jest napraw eimponujacym wynikiem patrząc na standardowe parametry: 444 KM i 600 Nm.

Źródło: ABT

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.