fbpx
Bez kategorii

800 konny ESCALADE vs. Jeep TRACKHAWK – czyli prawdziwe Musclecar’y dzisiejszych czasów?

Hennessey Performance kojarzy już chyba każdy miłośnik motoryzacji na tym globie.

W ostatnim czasie widzieliśmy niezwykły pojedynek 800 konnego Cadillaca Escalade, który wygrał  wyścig z Chevrolet’em Camaro ZL1.  Jak by tego było mało, pojawiały się głosy, ze pojedynek dwóch odmiennych pojazdów nie ma sensu, ale trochę mnie to dziwi ponieważ takie argumenty przemawiały za Camaro które PRZEGRAŁO, ale cóż wszystkim się nie da dogodzić. Hennessey zdecydował się wyjść an przeciw oczekiwaniom fanów i do pojedynku wystawić konkurenta z tego samego segmentu. Przeciwnik to nie będzie jakieś chucherko z 2.0 turbo pod maską,  a jeden z najmocniejszych SUV’ów na rynku czyli  Jeep Grand Cherokee Trackhawk i jego 707-konny silnik (527 kW) Hellcat V8.

Można by oczekiwać, że Caddy zmiażdży kolejnego przeciwnika, w końcu ma znaczną przewagę mocy nad Jeepem. Nie wydaje się też, aby była to uczciwa walka, biorąc pod uwagę, że wielki Escalade jest maksymalnie odchudzony, podczas gdy skromny Jeep jest w pełni fabryczny. 
Oto jednak wynik jest niezwykle ciekawy ponieważ Trackhawk wygrywa. Podobnie jak w wyścigu Camaro, Cadillac zdobywa przewagę na starcie. Aby nie zapomnieć, że Trackhawk ma napęd na wszystkie koła, nie wspominając o przewadze wagi wynoszącej około 227 kilogramów i nieco bardziej aerodynamicznej sylwetce. 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=yrHMuT_Z7GQ[/embedyt]

Źródło: Hennessey Performance na YouTube

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.