Menu

500 konne Infiniti Q60 Black S Road – gotowy koncept może zadebiutować w Paryżu

Najnowsza, a zarazem najmocniejsza odsłona Infinity Q60 ma czerpać wszystko co najlepsze wprost z bolidów Formuły 1.

Doprawdy ten prototyp został pokazany już w Paryżu na początku października, natomiast prezentowane podczas Geneva Motor Project Black S Q60 (na zdjęciu powyżej) jest podobno jest już gotowy do produkcji.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, nowy Q60 Black S legitymował by się mocą  około 500 koni mechanicznych. Pod maską znalazł by się  3,0-litrowy biturbo V6 Red Sport 400 – jak się domyślacie jego nazwa wskazuje moc jaką by generował czyli całe 400 koni mechanicznych. Natomiast nie bez powodu Infinity nawiązało współpracę z Teamem Red Bull’a i czerpie od niech co najlepsze tj. silniki elektryczne i technologię KERS dzięki którym znajdujemy kolejne 100 koni. Tytanowy układ wydechowy zapewne uratuje kilka kilogramów (których zapewne mamy sporo) i zapewni jeszcze lepsze brzmienie podwójnie doładowanej V6. Idą tym tokiem rozumowania zapewne elementy z włókna węglowego pomogłyby zmniejszyć masę, aby zrównoważyć dodatkowe kilogramy z układów hybrydowych. 

Tommaso Volpe, Dyrektor ds. Globalnych Motorsportów i Projektów Infiniti, powiedział Car Advice, że firma znalazła już dostawców komponentów elektrycznych. Wygląda na to, ze jedyną przeszkodą na drodze tego modelu jest kilka podpisów Panów w Garniturach władających Grupą Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance . Oznacza to, że model raczej na drogi nie dotrze szybciej niż w 2020 roku.

Warto zauważyć, że Infinity z mocą około 500 KM  miało by bardzo mocnych konkurentów min.:

# 444 KM Audi RS5,

# 467 KM Lexus RC F,

# 503-KM Mercedes-AMG C63 S

 

 

Źródło: Car Advice