Menu

340 km/h MERCEDES S65 BRABUS ROCKET 900

Dzięki uprzejmości Auto Bild który zorganizował kilka testów przyspieszenia na niemieckim torze w Papenburg, gdzie między innymi mogliśmy zobaczyć pomiary Mercedesa S65 AMG. Nie było to zwykłe S65 tylko znana już chyba niemal przez każdego hardcoroow’a wersja Rocket 900 od Brabusa.

Luksusowy sedan godny wszystkich najważniejszych i bogatszych tego świata zdołał sprostać swojej nazwie, pokazując swój potencjał w sprincie niemal do każdej prędkości i osiągając 340,4 km/h na odcinku zaledwie 3 kilometrów! Warto przypomnieć, że S-ka jest dużym i ciężkim sedanem, Brabus twierdzi, że samochód testowany przez Auto Bild ważył około 2,3 tony, co szybko licząc daje nam jakieś 905 kg więcej niż wspomniana kilka dni temu Agera RS od Koenigsegg’a. Warto też dodać, że S65 – podobnie jak Agera – to samochód z napędem na tylne koła!

Teraz trochę cyferek:

Pod maską znajdziemy  silnik 6.3 litra o 12 cylindrach w układzie V, legitymujący się mocą 900 koni mechanicznych i momentem obrotowym na poziomie 1200 Nm – warto przypomnieć, że powinno być 1500 Nm, ale ograniczono je elektronicznie by ten potworek pojeździł nieco dłużej niż na trasie Salon-Serwis 😉

Osiągi?

0-100 km/h  => 3,7 sekundy

0-200 km/h  => 9,1 sekundy

V – Max  => ponad 350 km/h (tylko trzeba więcej niż 3 km)

P.S. Warto popatrzeć co się dzieje ze wskaźnikiem poziomu paliwa 😀 ale z drugiej strony kto na to patrzy jak kupuje Brabusa!