fbpx
Bez kategorii

2025 – Rok kiedy spalinowe BMW M umrą?

Pamiętacie lament gdy z M3/4 odchodziło V8? Wszyscy krzyczeli, ze to koniec prawdziwych M. Oczywiscie tak nie było i Bawarskie Mki dalej śnią się niejednemu fanowi po nocach.
 
Wczoraj złapałem ciekawy news, że BMW ma w planach by do 2025 25% sprzedawanych przez nich aut było zelektryfikowanych – hybryda bądź full elektryk, z eMkami włącznie!!!
 
Podobno za jakieś 12/13 lat wszystkie modele spod znaku BMW M będą full elektrykami :D Taki news wypłynął od Franka Van Meela podcas prezentacji M5 Competition.
 
“Wszystkie pojazdy serii M zostaną w zelektryfikowane do końca kolejnej dekady”.
 
Jednocześnie, Van Meel nie widzi w tym niczego złego. Przedstawiciel kultowej marki uważa, że samochody z napędem elektrycznym będą jeździły tak samo, a najprawdopodobniej jeszcze lepiej od obecnie produkowanych “emek”. Van Meel zwrócił uwagę na to co napisałem an samym początku:
 
“Spójrzcie na BMW M3. Na przestrzeni lat korzystała z silników 4-cylindrowych, 6-cylindrowych i niedoładowanych silników V8.”
“Korzystamy obecnie z doładowanych silników 6-cylindrowych i tu rodzi się pytanie: czy to dobra droga? Czy może powinniśmy podejrzewać inną? Tak naprawdę najważniejsze pytanie brzmi jednak inaczej. Większość naszych klientów chce żeby M3 jeździła tak jak powinna jeździć M3. Komponenty nie są najważniejsze, najważniejsze są doznania. To jest filozofia marki.”
 
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Bez względu na to, czy jako miłośnicy motoryzacji tego chcemy czy nie, silniki benzynowe wkrótce, powoli, odejdą w zapomnienie. Ot, znak czasów. Ryk silnika można przecież emulować za pomocą umieszczonych w kabinie głośników, na co decydują się coraz częściej nawet producenci pojazdów benzynowych…
 
Soruce: conowego.pl

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.