fbpx
Bez kategorii

2019 Mercedes AMG CLS 53 pokazany w Detroit

Mercedes wybrał targi w Detroit w USA, aby wypuścić na rynek nową serię AMG 53. Nowa seria zadebiutuje w modelach CLS, E-Class Coupé i E-Class Cabriolet i, jak sugeruje nazewnictwo, wypełnia lukę między serią AMG 45 i mocnymi modelami serii AMG 63.

Seria 53 skupia się znacznie bardziej na technologicznych aspektach układu przeniesienia napędu. Wszystkie trzy modele otrzymują nowy, zelektryfikowany, bliźniaczo-turbodoładowany, 6-cylindrowy silnik 3,0-litrowy o mocy 435 KM i momencie obrotowym 520 Nm.

W połączeniu z konwencjonalnym silnikiem spalinowym jest EQ Boost starter-alternator, który zapewnia dodatkowe 22 KM mocy wyjściowej plus 250 Nm momentu obrotowego, zasilając 48 V pokładowy układ elektryczny. System EQ działa, aby wypełnić lukę w wydajności tych potworków od uruchomienia.
Pod względem osiągów, CLS 53 4MATIC + przyspiesza od zera do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy i może osiągnąć maksymalną prędkość 270 km / h.

Wszystkie modele z serii 53 otrzymają skrzynię biegów AMG Speedshift TCT 9G (z typowymi 5 opcjami Dynamic Select) oraz zmienny napęd na wszystkie koła w postaci AMG Performance 4MATIC +.

Aby odróżnić modele z serii 53, Mercedes-AMG pasuje do dwupłatkowej osłony chłodnicy, charakterystycznego przedniego fartucha, listew progowych charakterystycznych dla AMG, unikalnego tylnego fartucha z wkładką dyfuzora i okrągłej rury wydechowej z chromowanego na wysoki połysk wykończenia. AMG oferuje wargę spoilera, którą można wyposażyć w włókno węglowe jako wyposażenie dodatkowe.

 

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.