fbpx
Bez kategorii

2019: Maserati Levante Trofeo – czyli M i AMG powinny się bać?

Ostatnim czasy mamy epokę renesansu szybkich SUV’ów ponieważ ich osiągi i uzyskiwane czasy wchodzą na zupełnie inny poziom (abstrakcji?).

Mercedes-AMG, BMW i Audi produkują naprawdę szybkie wersje swoich SUV-ów. Lamborghini, Bentley, a nawet Rolls-Royce również zdali sobie sprawę z tego potencjału i mocno weszli w ten segment. Maserati? Maserati Levante Trofeo wypełnia lukę w ich gamie modeli.

Maserati Levante Trofeo  odziedziczyło po Ferrari  silnik V8, a dokłądnie 3.8 litrową jednostkę Twin Turbo o mocy 590 KM i momencie obrotowym 730 Nm. Dzięki czemu jest to jeden z najszybszych SUV-ów na rynku, jeśli nie najszybszy! Sprint od 0 do 100 km/h to zajmuje mu zaledwie 3,9 sekundy, a V-Max to pełne, okrągłe 300 km/h. To co odróżnia to Levante od innych jest całkowite przekiblowanie inteligentnego systemu napędu na cztery koła Q4. Z kabiny kierowcy można wybrać nowy tryb “Corsa” wraz z trybami Normal, I.C.E., Sport i Off Road. Zintegrowany układ kontroli pojazdu Maserati (IVC) zastępuje tradycyjny system ESP.

Stylistycznie Levante otrzymuje nowe elementy zewnętrzne z włókna węglowego.  Boczne wloty powietrza są niżej osadzone, a z przodu znajdziemy zupełnie nowy splitter z włókna węglowego.  Tylny dyfuzor i zestaw czworokątnych rur wydechowych to przepis na bardziej agresywny tył auta. Reflektory z nowymi diodami LED Full Matrix, a reflektory są wykończone pianoblack. Słupek w kształcie litery “C” zdobią logo “Seatta” Trofeo.

Na końcu firmy znajduje się zestaw 22-calowych kutych felg aluminiowych – największego kiedykolwiek montowanego w Maserati. Suwmiarki są w kolorze czerwonym, niebieskim, czarnym, srebrnym lub żółtym.

Wewnątrz sportowe fotele wykończone są naturalna skórą “Pieno Fiore” w kolorze czarnym, czerwonym i brązowym, z kontrastującymi przeszyciami. Listwyto matowe włókno węglowe z charakterystyczną grafiką zestawu wskaźników. Wyjątkową opcją jest system nagłośnieniowy Bowers & Wilkins o mocy 1280 W, 17-głośnikowy.

 

P.S. Jak byś chciał zamawiać, niestety ceny nie zostały jeszcze ogłoszone :(

 

Soruce: Maseratti

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.