fbpx
Bez kategorii

2018: BMW M5 vs. Mercedes-AMG E63 S

Ani nowe BMW M5, ani Mercedes-AMG E63 S napewno nie są zawodnikami wagi piórkowej jeżeli chodzi o rynek mocnych sedanów. Raczej w powyższych wersjach gwarantują obecność w wadze ciężkiej, są niezwykłą mieszanką luksusu i osiągów, które mają na celu zaoferować niesamowite osiągi, nie naprzykrzając się zbytnio pasażerom i ograniczając dyskomfort do minimum. Jednak nie oznacza to, że samochody te są bez emocji, wręcz przeciwnie oferują ich całkiem sporą dawkę. W obu przypadkach dysponujmy mocą minimym 600 koni mechanicznych, a tzw. ćwiartka zajmuje w granicach 11 sekund więc naprawdę szybko.

 

Mimo, że pojedynek na papierze wyglada na zaciekły ponieważ E63 S o mocy 603 KM ma odrobinę więcej mocy niż BMX M5 (600 KM). Różnice w mocy mogą wydawać się znikome, ale w rzeczywistości wyglada na to, że te 3 KM pozwalają dać maercedesowi fory?

BMW wyposaża się w 4,4-litrowy silnik V8 Biturbo, a Mercedes zyskuje moc dzięki ośmiocylindrowemu silnikowi o pojemności 4,0 litrów. Są porównywalne. Właśnie dlatego BMW wprowadza pakiet Competition dla M5, który podbija moc do 625 KM, co może być wystarczające, aby dać mu przewagę nad E63 S.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=EfZtr6Sc6q0[/embedyt]

Źródło: Carwow na YouTube

Pod tym wpisem nie będzie komentarzy wpadaj na fejsa wilczka i tam podziel się opinią.