Menu

2018: BMW M5 vs. Mercedes-AMG E63 S

Ani nowe BMW M5, ani Mercedes-AMG E63 S napewno nie są zawodnikami wagi piórkowej jeżeli chodzi o rynek mocnych sedanów. Raczej w powyższych wersjach gwarantują obecność w wadze ciężkiej, są niezwykłą mieszanką luksusu i osiągów, które mają na celu zaoferować niesamowite osiągi, nie naprzykrzając się zbytnio pasażerom i ograniczając dyskomfort do minimum. Jednak nie oznacza to, że samochody te są bez emocji, wręcz przeciwnie oferują ich całkiem sporą dawkę. W obu przypadkach dysponujmy mocą minimym 600 koni mechanicznych, a tzw. ćwiartka zajmuje w granicach 11 sekund więc naprawdę szybko.

 

Mimo, że pojedynek na papierze wyglada na zaciekły ponieważ E63 S o mocy 603 KM ma odrobinę więcej mocy niż BMX M5 (600 KM). Różnice w mocy mogą wydawać się znikome, ale w rzeczywistości wyglada na to, że te 3 KM pozwalają dać maercedesowi fory?

BMW wyposaża się w 4,4-litrowy silnik V8 Biturbo, a Mercedes zyskuje moc dzięki ośmiocylindrowemu silnikowi o pojemności 4,0 litrów. Są porównywalne. Właśnie dlatego BMW wprowadza pakiet Competition dla M5, który podbija moc do 625 KM, co może być wystarczające, aby dać mu przewagę nad E63 S.

Źródło: Carwow na YouTube